www.eyowf2013.ro Olimpiada Tineretului 2013 Brasov program live

www.eyowf2013.ro Olimpiada Tineretului 2013 Brasov program live





Olimpiada mică a viitoarelor stele. Festivalurile Europene Olimpice pentru Tineret, fie ele de vară sau de iarnă, sunt evenimente de top, pentru tineri cu vârste cuprinse între 14 și 18 ani.
Mascota oficială a EYOWF 2013 (FOTE 2013) este Martin, ursul carpatin. Martin este îmbrăcat în haine colorate în rosu, galben si albastru, reprezentând culorile steagului national.
www.eyowf2013.ro Olimpiada Tineretului 2013 Brasov live

Duminică 17.02.2013

09:00 – 17:30 Antrenament Hochei (RUS SUI, FIN CZE LAT ROU),
10.00 – 13.00 Antrenament Schi Fond Tehnică Liberă (FT)
10:00 – 14:00 Short Track – 1500 m Fete, 1 500 m Băieţi, 3000 m Calificări ştafetă mixtă
10:30 – 13:00 Antrenament oficial Sărituri cu schiurile Băieți HS 100 – 3 runde
13:30 – 16:00 Antrenament oficial Sărituri cu schiurile Fete HS 71- 3 runde
19:30 – Ceremonia de deschidere Arena “Ion Ţiriac”, Braşov

Luni 18.02.2013
09:00 – 11:00 Antrenament oficial BIATLON Fete, Cheile Gradistei
09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
09:30 – 10:30 Antrenament oficial SĂRITURI cu SCHIURILE
10:00 – 11:30 SCHI FOND – 7,5 km Tehnică liberă, Fete
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom uriaş, Fete, Runda 1
10:00 – 14:00 SHORT TRACK pe pistă scurtă – 500 m Fete, 500 m Băieţi, 3 000m semifinale ştafetă mixtă
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Individual Băieţi HS 100
11:30 – 13:00 SCHI FOND – 10.00 km Tehnică liberă Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Fete – runda 2
14.30 – 16.30 Antrenament oficial Schi Fond Technică Clasică (CT)
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Rusia – Elveția
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Finlanda – Cehia

Marţi 19.02.2013
09:00 – 15:30 Antrenament Oficial HOCHEI
09:00 – 10:00 Antrenament oficial SĂRITURI cu SCHIURILE Fete
09:15 – 10:15 Antrenament oficial SBX SNOWBOARD
10:00 – 11: 30 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Băieţi – Runda 1
10:00 – 11:30 BIATLON – Individual 10 km Fete
10:00 – 11:30 SCHI FOND – 5 km CT Fete
10:00 – 14:00 SHORT TRACK – 1000m Fete, 1000 m Băieţi, 3000 m Finală ştafetă mixtă
10:30 – 13:30 SNOWBOARD – Calificări SBX
11:00 – 13:30 SĂRITURI CU SCHIURILE – Individual Fete HS 71
11:30 – 13:00 – SCHI FOND – 7,5 km CT Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Băieţi – Runda 2
13:00 – 14:30 BIATLON – Individual 12, 5 km Băieţi
13:30 – 16:00 Antrenament SĂRITURI cu SCHIURILE Băieți HS 100 – 2 runde
14:00 – 15:30 SNOWBOARD – Finale SBX
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ . Meci Elveția – Letonia
16:30 – 19:30 Antrenament oficial Fete PATINAJ ARTISTIC
19:45 – 22:00 Antrenament oficial Băieți PATINAJ ARTISTIC
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci România – Finlanda

Miercuri 20.02.2013
08:00 – 11:00 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC stil scurt – Fete
09:00 – 11:00 Antrenament oficial BIATLON – Fete
09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom Fete – Runda 1
10:00 – 13:00 Antrenament PGS SNOWBOARD
10.00 – 13.00 Antrenament oficial Sprint SCHI FOND
10:30 – 13:00 SĂRITURI CU SCHIURILE . Competiţia de băieţi HS 100
11:00 – 14:00 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC stil scurt – Băieți
12:00 – 14:00 Antrenament oficial BIATLON – Băieți
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom Fete – runda 2
13:00 – 16:00 Antrenament SĂRITURI cu SCHIURILE HS 71 Fete – 2 runde
14:00 – 17:30 PATINAJ ARTISTIC – Program scurt Fete
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Letonia – Rusia
18:00 – 21:00 PATINAJ ARTISTIC – Program scurt Băieţi
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Cehia – România

Joi 21.02.2013

09:00 – 12:30 Antrenament oficial PATINAJ ARTISTIC stil liber Fete
09:00 – 15:30 Antrenament oficial HOCHEI
09.45 – 13:00 SNOWBOARD – Calificări PGS
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom Băieţi- Runda 1
10:00 – 11:30 BIATLON – Sprint 6 km Fete
10:00 – 10:35 SCHI FOND – Calificări Spint FT Fete
10:45 – 11:30 SCHI FOND – Calificări Sprint FT Băieţi
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Competiţia pe echipe Fete HS 71
12:30 – 17:00 PATINAJ ARTISTIC – Program liber Fete
12:30 – 14:30 SCHI FOND – Finala Sprint FT Fete + Băieţi
13:00 – 14:30 BIATLON – Sprint 7,5 km Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom Băieţi – Runda 2
13:30 – 15:30 – Snowboard –Finala PGS
15.30 – 16.30 Antrenament oficial SCHI FOND
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci pentru locul 5 Grupa A3 -Grupa B3
17:30 – 19:45 Antrenament PATINAJ ARTISTIC stil liber Băieți
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci pentru locul 3 Grupa A2 –Grupa B2

Vineri 22.02.2013
08:00 – 17:00 SCHI ALPIN – Concurs pe echipe mixt – paralel
09:00 – 10:30 Antrenament oficial HOCHEI
10:00 – 12:00 BIATLON – Ştafetă mixtă 2×6 km Fete+ 2×7,5 km Băieţi
10:00 – 12:00 SCHI FOND – Ştafetă mixtă 4×5 km
10:00 – 14:00 PATINAJ ARTISTIC – Program liber Băieţi
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Competiţia de echipe mixte HS 71
14:30 – 17:00 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Finala
17:00 – 18:00 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Ceremonia de decernare a medaliilor
19:00 – 19:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
19:30 – 21:00 Ceremonia de închidere


Intrarea este gratuită la toate competitiile!
Ceremonia va fi transmisa in direct pe http://www.tvrplus.ro/live-tvr-1



0 comentarii la www.eyowf2013.ro Olimpiada Tineretului 2013 Brasov program live :

Trimiteți un comentariu

 
www.eyowf2013.ro Olimpiada Tineretului 2013 Brasov program live